Демидівська селищна рада спільно з Демидівським районним сектором ГУ ДСНС у Рівненській області  на протязі грудня 2018 р та січня 2019 р проводили рейди по перевірці правил пожежної безпеки та інформаційно-просвітницька робота з непрацюючим населенням: пенсіонерами, людьми з інвалідністю, багатодітними та іншими особами, котрі опинилися в складних життєвих обставинах. До рейдів залучались працівники поліції та соціальних служб, депутати селищної ради.

Під час рейдів розяснювались основні вимоги правил пожежної безпеки в побуті та громадських місцях.

Основними принципами виникнення пожежі в домашніх оселях отруєння чадним газом є:

- куріння в житлових приміщеннях, в ліжку;

-перевантаження електромережі при включенні одночасно багато електроприладів;

- на очищенні печі та димоходи від сажі;

- відсуність металевих листів під топковим отвором печі;

- залишення печі, яка топиться, без догляду;

- зруйновані димоходи (падають цеглини в середину димохода);

-відсутність нагляду за дітьми, зберігання сірників та запальничок в доступних для дітей місцях;

-використовування саморобних електронагрівальних приладів та електрообладнання;

-несправність газового обладнання, витік газу;

-залишені без догляду включені електроприбори;

-використання смолоскипів свічок, сірників при відвідуванні горищ та підвалів;

-захаращення горючим сміттям ,одежою площі будинку та подвіря;

-безконтрольне зловживання спиртними напоями;

-спалювання сміття біля будинків, сараїв;

-прокладання електромереж по горючим конструкціям та матеріалам;

-кріплення електропроводки за допомогою цвяхів, що приводить до короткого замикання.

Рейдовими групами були охоплені

села: Вербень, Товпижин, смт.Демидівка, Дубляни, Лішня, Копань, Глибока Долина, Хрінники, Лопавше, Лисин, Вичавки.

Всього обстежено 92 домогосподарства і охоплено 219 жителів громади.

Згідно Кодексу цивільного захисту України (ст.21 Права та обов’язки громадян) громадяни України зобов’язані виконувати правила пожежної, забезпечувати будівлі, які їм належать на праві приватної власності, первинними засобами, засобами пожежогасіння, навчати дітей обережному поводженню з вогнем.

Шановні жителі Демидівської громади просимо Вас берегти своє життя, життя дітей і рідних.

С.О. Ярош - начальник відділу з надзвичайних ситуацій,

мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами.